Rahsazan.ir
بنر
Slider Slider Slider
بنر
بنر

تاور کرین

تاورکرین یا جرثقیل های برجی در هر مکانی برای حمل بار قرار می گیرند. کار با این دستگاهها گاهی مشکل می باشد و بعضی از آنها می توانند تا ارتفاعات زیادی افزایش قد یابند. معمولا از تاورکرین برای بالا بردن فولاد، سیمان و منابع بزرگی مانند مشعل های استیلن همراه با بسیاری از مصالح دیگر استفاده می شود. این تاورکرین ها را به کمک 10 الی 12 تریلر به کنار ساختمانها می آورند. قطعات جرثقیلهای متحرک با میله هایی خاص را به عنوان بخشی از دستگاه قرار می دهند و حمل می کنند.  این جرثقیلها از بیش  از 12 متر دکل ساخته شده اند که جرثقیلهای متحرک این قطعات را حمل می کنند. در تاورکرین ها دکل اصلی بسیار بزرگ است و مثلثی شکل به نظر می رسد  و در حدود 3.48 متر (10 فوت) می باشد.  چهارچوب اصلی مثلثی شکل بسیار سخت شکل می گیرد به همین دلیل اجاره بهای این دستگاهها بسیار سنگین و نگهداری آنها نیز بسیار هزینه بر است.

تاورکرین 

برای افزایش ارتفاع بالاتر تاورکرین خود دکلها را زیاد می کنند.  در هنگام ساخت تاورکرین افراد ابتدا به طور عددی محاسبات را انجام می دهند و دکلهای این تاورکرین ها را با پایه های فولادی بهم وصل می کنند.

این تاورکرین ها به طور گسترده در صنعت ساخت و ساز و صنایع دیگر که نیاز به حمل مواد سنگین دارند استفاده می شود. انواع مختلفی از این دستگاهها وجود دارد اگر چه آنها در دسته خود نیز بسیار متفاوت هستند.