Rahsazan.ir
بنر
Slider Slider Slider
بنر
بنر

50هزار کیلومتر راه روستایی نیازمند ترمیم است

احمد مجیدی در مراسم تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام اظهار کرد: 220 هزار کیلومتر راه از انواع مختلف در سطح کشور داریم که 20 هزار میلیارد تومان ارزش دارند.
وی با بیان اینکه راه سازی در اختیار بخش خصوصی ولی نگهداری از راه‌ها در اختیار دولت است، افزود: سالانه 8 هزار میلیارد تومان اعتبار برای نگهداری راه‌های کشور نیاز است و درواقع یک چهارم اعتبار برای نگهداری راه‌ها در اختیار داریم.
معاون امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت راه و شهرسازی اضافه کرد: 50 هزار کیلومتر راه روستایی نیازمند ترمیم در کشور داریم که سیاست جدید بر این است که به بخش راهداری توجه ویژه‌ای شود و بحث نگهداری از راه‌ها از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.
مجیدی با اشاره به اینکه 2 چالش بزرگ در حال حاضر در ایمنی و نگهداری راه‌ها داریم، تصریح کرد: بحث اول مسائل زمستانی هستند که از 15 آذر تا 15 فروردین با 11 هزار نفر پرسنل و 7 هزار دستگاه ماشین آلات در سطح کشور اجرا می‌شود و بحث بعدی سوانح جاده‌ای است.
وی به وجود 17 میلیون دستگاه خودرو در سطح کشور اشاره و عنوان کرد: امیدواریم با فرهنگسازی در بین مردم از بروز حوادث جاده‌ای جلوگیری کنیم و این حوادث کاهش یابد.
معاون امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه 10 هزار و 500 کیلومتر راه آهن در سطح کشور داریم که البته با اهداف فاصله داریم خاطرنشان کرد: 9 هزار کیلومتر راه آهن در حال ساخت است که 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و نباید فراموش کرد که سالانه 1 هزار کیلومتر راه‌آهن ساخته شود.
مجیدی به وجود 1 هزار و 700 واگن در سیستم حمل و نقل ریلی کشور اشاره و تصریح کرد: این تعداد واگن باید به 4 هزار برسد که 12 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در همین راستا استفاده از ریل برای بخش خصوصی را از 57 درصد به 35 درصد کاهش دادیم.
وی با بیان اینکه 92 درصد از ظرفیت راه‌آهن کشور تکمیل است، گفت: 5.5 درصد مسافر در سطح کشور از راه‌آهن استفاده می‌کنند که این رقم باید به 18 درصد برسد.
معاون امور دولت و مسئول هماهنگی امور استان‌های وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: 184 میلیون تن کالا از 11 بندر در کشور جابجا می‌شوند که بندر امام خمینی(ره) با 50 میلیون تن در حال فعالیت است و بندر چابهار نیز با 46 میلیون تن ظرفیت کار می‌کند که باید گفت 84 درصد ظرفیت تخلیه و بارگیری در بنادر انجام می‌شود.
مجیدی در تشریح وضعیت حمل و نقل هوایی در کشور اضافه کرد: 16 شرکت هوایی در سطح کشور فعالیت دارند که یکی از آنها دولتی و مابقی خصوصی هستند و 3 درصد حمل و نقل مسافر ما از طریق هوایی انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در بخش مسکن مهر 2 میلیون و 300 هزار مسکن مهر برنامه‌ریزی شده است، تاکید کرد: 750 پرونده در مراجع قضایی کشور برای مدیران راه و شهرسازی استان‌ها تشکیل شده است.